Naši mladí šachisté potěšili

V sobotu 18. dubna pořádal náš oddíl čtvrtý a zároveň poslední díl Mistrovství mládeže Valašska, jehož generálním partnerem je stavební společnost 1. Vasto ze Vsetína. Tentokrát byla účast opravdu vysoká a rozmístit 105 dětí do sálu U Pernických už byl problém. Nepřijeli jen mladí šachisté z okresu Vsetín, ale také ze Zlína, Bystřice p/H, Skaličky, Brna a také početná skupina ze Slovenska. Nakonec jsme museli nejstarší kategorii umístit do klubovny, což jim zase až tak nevadilo. K naší velké radosti hráli prim i bystřičtí šachisté a šachistky.

Nejpočetnější byla nejmladší kategorie do 10 let, kde hrálo 49 šachistů. Jejím suverénním vítězem se stal Adam Kocůrek (Zbrojovka Vsetín), který vyhrál všech 7 partií. Hned za ním skončil, k naší velké radosti Jakub Švec se 6 body a třetím místo obsadil Patrik Řezníček (Zbrojovka Vsetín). Další naši hráči se seřadili těsně za třicítkou, Lucie Obšivačová obsadila 33.místo, David Hlaváč 34.místo, Šimon Sewiola  36.místo a naše nejmladší účastnice Anička Kajzarová, pro kterou to byla vůbec první soutěž v životě,  47.místo. Mistrem Valašska se stal Tomáš Kabeláč (TJ Valašské Meziříčí), výborné 6. místo obsadil Jakub Švec. Nejlepší dívkou byla Nikola Konvičná (Zbrojovka Vsetín).

V kategorii do 13 let zvítězil Hanuš Suchánek (ŠK Zlín) před Jiřím Ptáčkem (ŠO TJ Karolinka) a Matějem Kovářem (Sokol Ústí). Z našich hráčů obsadila Jana Obšivačová (hrající za Agenturu 64 Grygov) 9.místo, Tobiáš Mroček 10.místo a Kristián Volek 24. Místo. Vítězství v posledním turnaji vyneslo Janu Obšivačovou na první místo mezi dívkami, Tobiáš Mroček v celkovém pořadí skončil na velmi pěkném 6. místě. Mistrem Valašska se stal Jiří Ptáček (ŠO TJ Karolinka).

Kategorie do 16 let se hrála bez naší účasti, přesto byla napínavá až do poslední partie. Nakonec se v Bystřici radoval Matyáš Kovařík (Zbrojovka Vsetín), před Filip Matůšem (Sokol Ústí) a Pavlem Budíkem (Zbrojovka Vsetín). Mistry Valašska se stali Pavel Budík a Klára Dančáková (Zbrojovka Vsetín).

Výsledky posledního turnaje jsou na chess-results, k nahlédnutí jsou také fotografie. Výsledky celého mistrovství naleznete v tabulce.

Na závěr bych rád poděkoval řediteli celého mistrovství Josefu Kovaříkovi, bez něhož by se tato parádní akce pro spoustu dětí nedala pořádat.

Tags: