Před finišem

Zlínská krajská soutěž pokračovala v neděli již svým 8.kolem. Ještě bych se vrátil ke kolu minulému, kde jsme hostili nebezpečný tým z Ústí. Na umístění soupeře v tabulce soutěže je názorně vidět, že zapojení mladých hráčů do sestavy přináší své ovoce. Letos to ale na naše zkušené hráče nestačilo, konečný výsledek vyzněl v náš prospěch konečným skóre 5,5:2,5. O vítězství se nejvíce zasloužili výhrami Josef Slížek, Jaroslav Pagáč, Josef Peterka a Jaroslav Sušeň.

Výsledky 7.kola ZKS:

V dalším kole jsme hráli na půdě posledního týmu soutěže, v Rajnochovicích. Soupeř ještě zdaleka nevzdal boj o záchranu a tak nás nečekal lehký zápas. Byla to pravda. Nakonec jsme přece nejtěsnějším rozdílem 4,5:3,5 zvítězili. Důležitými výhrami přispěli Jaroslav Sušeň a Milan Skalík.

Výsledky 8.kola ZKS:

Při pohledu na tabulku je situace na jejím čele vyrovnaná. Čekají nás ještě perná tři kola.

Tabulka ZKS:

Také regionální soutěž pokročila o dvě kola. Déčko hrálo nejdříve v Brankách, které tentokrát postavily velmi silnou sestavu a 4:1 zvítězilo. Čestný úspěch v našich barvách zaznamenal Martin Komínek. Éčko hrálo v oslabené sestavě v Huslenkách s místním béčkem a po statečném boji prohrálo 1,5:3,5. Pěknou výhru zaznamenala Jana Obšivačová.

Výsledky 7.kola RS:

V neděli hrála obě družstva doma a tak se naskytl docela zajímavý pohled na klubovnu plnou klubovnu hráčů všech věkových kategorií, sličných slečen nevyjímaje. Déčko podlehlo nejtěsnějším poměrem 2:3 Huslenkám B, když jedinou výhru zapsal Roman Pernický. Éčko zvítězilo také díky kontumaci na posledních dvou deskách 4,5:0,5 nad Karolinkou B. Hosté měli na 4.šachovnici třetího „písmenkového hráče“, což odporuje pravidlům soutěže. Velmi pěkné vítězství vybojovali na první desce Dalibor Capil  a na třetí Jana Obšivačová.

Výsledky 8.kola RS:

(PR)