1. Vasto Tour v Karolince

V sobotu 16. října bylo zahájeno v naší oblíbené destinaci v Karolince mistrovství mládeže Valašska, spíše známé jako 1. Vasto Tour. Letos se hraje v kategoriích do 10, 12, 14 a 16 let. 

V nejstarší kategorii náš oddíl reprezentoval Přemek Martiška. S padesátiprocentním výsledkem (3,5 ze 7 partií) se umístil přesně uprostřed tabulky, tedy na 7. místě. Měl trochu smůlu na los a body ztratil jen s prvními čtyřmi hráči pořadí. A ani vysoký Buchholz (druhý nejvyšší) mu k lepšímu umístění nepomohl.

V kategorii H-14 jsme měli dva zástupce. Výborně si vedl nový člen Vojtěch Ondrušek, který hned na prvním turnaji za náš oddíl vybojoval krásné 2.místo. Dokonce porazil i vítěze turnaje a jen půl bodu jej dělilo od prvenství. Zuzka Petruželová přestoupila do této kategorie z loňské H-11, což byl docela velký rozdíl v kvalitě hráčů, takže její umístění na 21.místě nelze brát jako zklamaní.

Posledním naším zástupcem byl v kategorii do 12-ti let Michal Kamlar. Konečné 6. místo je pěkné, ale určitě ho mrzí ztráty s relativně slabšími hráči. Stupně vítězů byly na dosah.

V nejnižší věkové kategorii jsme svého zástupce neměli. V konečném hodnocení převládá spokojenost, zase budeme mít v soutěži hráče, kteří jsou schopni bojovat o nejvyšší příčky.

Tags: