I. VASTO Tour - Jablůnka

V sobotu 1. března pokračovala v Jablůnce třetím kolem 1. VASTO Tour mládeže, která letos nese oficiální název Mistrovství mládeže Valašska. Turnaje se zúčastnilo 113 mladých šachistů a šachistek z cca 20 oddílů (škol) a to nejen z okresu Vsetín, ale i jiných regionů Zlínského kraje, také jiných krajů české republiky a dokonce i ze zahraničí. Hráči byli rozděleni do třech věkových kategoriích: do 10, 13 a 16 let. Protože se všichni nevešli do jedné hrací místnosti, museli organizátoři přemístit nejmladší  skupinu do učebny o patro výše, takže sledování partií všech našich hráčů byl pro mne docela slušný sportovní výkon.

A jak si vedli naši? Velmi dobře. V kategorii do H+D10 skončil Jakub Švec v konkurenci 40 hráčů na pěkném 17.místě (4 body ze 7) .  Kuba chodí do 1.třídy, takže za výsledek zaslouží pochvalu. Zvítězil Matěj Kovář z Ústí.

Nejpočetnější byla kategorie H+D13, kde se účastnilo 47 hráčů. V této skupině jsme měli také největší zastoupení, hned čtyři šachisté. Nejlépe se umístil na výborném 12.místě Tobiáš Mroček (4,5/7). Tobík věkem patří ještě do nižší kategorie, ale je dobře, že se starších nebojí a dokážei s nimi držet krok. Dalším našim hráčům se dařilo o poznání méně, Kristián Volek 33.místo (3/7), Adam Fister 34.místo (3/7) a Petr Henáč 47.místo (1/7).  Vítězskou se stala Klára Dančáková ze Zbrojovky Vsetín.

V nejstarší kategorii jsme neměli zastoupení, tak alespoň pro pořádek  zvítězila Martina Fusková - Beskydská šachová škola.

Turnaj se uskutečnil v příjemném prostředí ZŠ v Jablůnce. Za perfektní organizaci nutno poděkovat řediteli turnaje (nikoli školy) Petru Zvardoňovi a hlavnímu organizátoru Josefu Kovaříkovi.

Podrobné výsledky jsou na chess-resultszde naleznete fotogalerie Josefa Kovaříka .

(PR)

Tags: