1. VASTO Tour

 

V sobotu 5. dubna se uskutečnil v sále Společenského domu U Pernických čtvrtý a závěrečný podnik Mistrovství mládeže Valašska. Do Valašské Bystřice se sjelo tentokrát 85 dětí, a to nejen z regionu Vsetín, ale přijela i početná výprava ze Slovenska. Na mladé šachisty se přišel podívat také starosta obce Ing. Miroslav Martínek, který se postaral o slavnostní zahájení.  

Hrálo se tradičně ve třech věkových kategoriích: do 10, 13 a 16 let, speciální kategorie by měla být asi vypsána pro nejmladšího účastníka teprve tříletého Michala Řezníčka ze Vsetína. Potěšitelná pro nás byla účast osmi domácích šachistů a šachistek. A jak si vedli? 

V nejnižší věkové kategorii obsadili v konkurenci 34 hráčů Michal Slovák 20. místo (3,5 bodu ze 7 partií), Lucie Obšivačová 23. místo (3 ze 7), Jakub Švec 27. místo (2,5 ze 7) a Šimon Sewiola 30. místo (2 ze 7). Zvítězil Štěpán Řeznícek ze Zbrojovky Vsetín (7 ze 7). 

Kategorie do 13 let se zúčastnilo 35 hráčů a měli jsme zde také čtyřnásobné zastoupení. Výborné 9. místo zde obsadila Jana Obšivačová (4,5 ze 7), na 19. místě skončil Tobiáš Mroček (3,5 ze 7), na 27. místě Adam Fister (2,5 ze 7) a na 34. místě Petr Henáč (2 ze 7). Zvítězil rožnovský Tomáš Klíma (6 ze 7). 

Nejstarší věkovou kategorii, kde jsme neměli žádného zástupce, vyhrál suverénně Jakub Krejča z Hošťálkové (7 ze 7). 

Tituly mistra mládeže Valašska pro sezóno 2013/14 se mohou pyšnit Štěpán Řeznícek (Zbrojovka Vsetín), Filip Matůš (Sokol Ústí) a Jakub Krejča (Sokol Hošťálková). 

Celý turnaj proběhl zcela problémů a to především díky osvědčené čtveřici našich rozhodčích. Za PC seděl Jiří Růčka, kategorie si rozdělili Jiří Foukal, Petr Sewiola a Ondřej Růčka. 

Výsledky sobotního turnaje si prohlédněte na chess-results, do hracího sálu můžete nahlédnou prostřednictvím fotografií. 

Na závěr nutno poděkovat generálnímu sponzoru celé soutěže, společnosti 1. Vasto spol. s r.o. a  hlavnímu organizátoru mistrovství, vsetínskému Josefu Kovaříkovi. Bez nich by byla akce nemyslitelná.

 

(PR)

 

Tags: