VB OPEN

Valašská Bystřice 2017, 5.den - rapid

Ve středu dopoledne byl na programu rapid. Tentokrát se oproti „blicce“ sešla větší konkurence, počet statujících se zastavil na pěkném čísle 20. Hrálo se na 7 kol a vítězství z loňska obhájil zcela suverénně FM Tomáš Cagašík 6,5 bodů ze 7. Na druhém místě skončil Marcel Řezníček, třetí Stanislav Juříček. Krásné sedmé místo se čtyřmi body vybojoval domácí Martin Komínek.

Tags:

Valašská Bystřice 2017, 4.den - den GM Jiřího Štočka

Úterý patřilo velmistru Jiřímu Štočkovi. Dopoledne sehrál v rožnovském Hotelu AGH simultánku, ve které doslova v raketovém tempu přehrával jednoho hráče za druhým. Ze 12 soupeřů se zmohl na odpor pouze Stanislav Staněk, kterému se podařilo remizovat. Ve večerních hodinách pak měl GM Štoček v naší klubovně přednášku, byla velmi zajímavá, poučná a zároveň i zábavná. 

Tags:

Valašská Bystřice 2017, 3.den - turnaj mládeže

V pondělí dopoledne pokračoval festival turnajem školní mládeže. Pro zvýšení atraktivity jej pořádáme v Rožnově pod Radhoštěm na ZŠ 5.května. Hraje se švýcarským systémem na 7 kol a vyhodnocují se dvě kategorie, 1. až 5. třída a 6. až 9. třída. V konkurenci 32 dětí startovali i zástupci našeho oddílu s jejich výsledky musíme být nadmíru spokojeni. V kategorii „starších“ získali hned první tři místa v pořadí 1. Přemysl Martiška, 2. Tobiáš Mroček, 3. Lucie Obšivačová.

Tags:

Valašská Bystřice 2017, 2.den - dvojkolo

Po nedělním nepopulárním dvoukole zůstali na čele už jen dva stoprocentní hráči, tříbodoví Lubomír Riška a Stanislav Juříček. V odpoledních zápasech už bylo znát, že na předních deskách proti sobě nastupují velmi kvalitní hráči a výhry se rodily těžce. Skupina pronásledovatelů s půl bodovou ztrátou čítá 7 hráčů a k naší radosti do ní patří i domácí Josef Slížek.

Tags:

Valašská Bystřice 2017, 1.den - blicka

Úvodní den 9. ročníku šachového festivalu ve Valašské Bystřici máme za sebou. Při letmém pohledu do startovní listiny musíme přiznat, že seznam zaregistrovaných proti loňsku zaznamenal mírný pokles a to nejen co do počtu, ale také i do kvality přihlášených. Ale to nemusí být vůbec na škodu. Turnaj může být přesto zajímavý a možná budeme znát za týden dalšího nového vítěze.

Tags:

Subscribe to RSS - VB OPEN