Remíza v Hošťálkové

      V neděli 27. listopadu 2016 jsme jeli na horkou půdu do Hošťálkové, měl jsem trochu obavu o sestavu, ale nakonec jsme nastoupil v tradičním složení.

     Soupeř byl silný a houževnatý a od počátku to byl boj. Jako první získal na osmé desce velkou převahu s matovým útokem Jožka Peterka a vedli jsme 1:0. Dále však začalo naše trápení. Igor Jasný si nešťastně nechal chytit dámu, zkušený matador Josef Slížek sám vlezl do matové sítě a Zbyněk Pyš jen zázračně zachraňoval remiz. No misky vah se nakláněly k soupeři.

     Viděl jsem to však optimisticky, převahu měl Jarda Sušeň i Petr Růčka, i partie Luďka Volčíka mě  přišla velmi slušně rozehraná. Když se mi tedy podařilo využít přílišného optimismu soupeře a vyhrál jsem, vypadalo to vesele.

      Bohužel Peťa Růčka časovku neustál a prohrál. Luděk někde prošel kolem výhry a "jen" remizoval a najednou to bylo 3:4. Naštěstí Jarda Sušeň svou výhodu zkušeně využil a dotáhl nás alespoň ke konečné remíze 4:4.

     Ztratili jsme tedy první body, ale nevadí, v příštím kole doma s Holešovem to napravíme a snad konečně zaberou přední i zadní desky.

Ahoj Jura

Komentáře

Obrázek uživatele jerrychess68

Jirko, myslím, že jsme nebyli horší a roli sehrála spíše shoda nešťastných okolností - i když i to do šachu a do sportu patří. Igor běžně dámy nepřehlíží a ani pan Slížek běžně nevstupuje přímo do matu z lepší pozice. Prostě to bylo přehlédnutí a i u Petra Růčky,... soupeře válcoval a pak se někde zamyslel. Všichni jsou to zkušení a kvalitní hráči a holt se nezadařilo. Neštěstí je spíš v tom, že se vše odehrálo v jednom utkání, protože myslím, že jsme byli objektivně lepší a měli jsme nakročeno k výhře 5:3 nebo 5,5:2,5 aspoň myslím, že jak pan Slížek tak Peťa Růčka t měli lepší a spíše na výhru. Věřím, že smůlu pro tento ročník jsme si už vybrali a další zápasy už půjdou podle našich not. Mimochodem, já jsem letos rád za soupeře které dostávám, protože i přes opticky dobré výsledky se herně trápím se soupeři o 200 ELO bodů slabšími a vyhrát mi dělá problém. Mít kvalitnější soupeře, tak bych byl někde kolem 50% nebo hůř.