Céčko splnilo cíl v Regionálním přeboru

V neděli 5. března zajíždělo naše Céčko k soupeři ze středu tabulky do Karolinky, kde si vítězstvím 5:3 zajistilo jistotu účasti i v dalším ročníku a své dosavadní umístění může ještě vylepšit v dalších dvou kolech, byť jedním ze soupeřů je velmi silná Bystřička s hostujícím Pavlem Lvem  a druhým vedoucí tým tabulky Ústí B.

Ze zápasu jsem toho příliš neviděl, neboť jsem se dlouho marně pokoušel vyzrát na svého protivníka pana Vilímka, který odolával veškerým mým nástrahám a jen můj velký časový (paradoxně) náskok způsobil jeho hrubky v závěrečné časovce, díky kterým se mi nakonec podařilo zvítězit v remízové partii. Další výhry pak připsali hráči na prvních dvou šachovnicích Josef Peterka se silným a zkušeným Elefterisem Vlachopulosem, Martin Kahánek s Pavlem Mladým a kapitán Martin Komínek s Petrem Vrábelem.

Škoda jen že Dalibor Capil nevyužil možnosti krásné kombinace uprostřed partie, kde mohl získat minimálně kvalitu obětí věže za jezdce s následnou vynucenou ztrátou materiálu soupeře. Nicméně si zaslouží pochvalu za pevné nervy a perfektně zvládnutou koncovku, kterou jsem už viděl skoro ztracenou. Remis. Další remízu zajistil Zdeněk Jurča.