Trocha bilancování na konci roku

Na stříbrnou neděli se odehrálo letošní poslední kolo mistrovských soutěží družstev. Je zvykem na konci roku bilancovat, zkusím to tedy i já.

Letos jsme vyslali do soutěží Zlínského kraje 5 družstev. V podzimních zápasech nastoupilo celkem 30 kmenových hráčů a 5 hostů. Z celkového počtu 22 zápasů jsme dosáhli 11 vítězství, 2 remíz a 9 proher. Podívejme se na jednotlivá družstva podrobněji.

Áčko přezimuje v krajském přeboru s bilancí  0-1-3 na jedenáctém místě. Asi nebudu sám, kdo má pocit, že bodů mohlo být víc. Ale takové jsou šachy. V prvních dvou zápasech byly body blízko a nepodařilo se. Získali jsme jej naopak v zápase, kde to nikdo nečekal. Všechny zápasy byly ale vyrovnané, šance tu ještě budou. Musíme si je ale vítězství vybojovat sami. Je překvapivé, že se ve 4 zápasech zapojilo už 14 hráčů soupisky.

Béčko plní v krajské soutěži funkci zálohy prvnímu družstvu a zatím se mu to daří. Plný počet bodů (5-0-0) a zvláště výhra s favorizovanou Hošťálkovou dávají dobrý základ do nového roku. Ale zdaleka není vyhráno! Soutěž je velmi vyrovnaná a každý soupeř je nebezpečný. Jako příklad může posloužit poslední vybojovaná výhra s Vizovicemi. Ale máme vše ve svých rukách. Sestava béčka je naopak velmi stabilní, do 5 zápasů se zapojilo pouze 12 členů soupisky.

Céčko má v regionálním přeboru oproti loňsku podstatně horší bilanci 0-1-3 a zatím drží deváté místo (z 10). Určitě trpí absencí hráčů v áčku a tím pádem účast prvních desek je sporadická. A ne vždy to přinese své ovoce. Družstvo nastupuje sice v hodně kombinované sestavě, ale na druhou stranu si zahrálo už 15 hráčů soupisky. A tak to má být. Rozhodující zápasy jsou ale ještě před námi.

Déčko a éčko v regionální soutěži plní svou funkci a zapojuje do soutěží dospělých naši mládež. Polovinu všech partií odehráli za naše barvy mládežníci s vysoce kladným výsledkem 13-4-5. Déčko zatím vyhrálo všechny 4 zápasy a jen díky menšímu počtu odehraných zápasů je druhé. Éčko má bilanci 2-0-3 a do nového roku vstoupí ze čtvrtého místa.

Vice než dobře reprezentují náš oddíl také naší žáci v soutěži 1. Vasto Tour. Kategorii do 11 let vede po dvou kolech Michal Kamlar s umístěním 2-1. V kategorii do 13 let prvním rokem statečně bojuje Zuzana Petruželová, která má bilanci mezi dívkami 4-3. V nejstarší kategorii do 16 let se pere o stupně vítězů Přemysl Martiška s bilancí 4-3.

Na závěr bych chtěl všem našim členům popřát hodně zdraví a štěstí a v novém roce mnoho krásných partií a samé výhry.

(PR)