Předvánoční šachy v Bystřici

V poklidné vánoční atmosféře se v neděli 16.12. konal s předstihem vánoční turnaj v rapidu. Na tento den ovšem zároveň připadlo i poslední předvánoční kolo mistrovských soutěží. Takže za hojné účasti našich juniorů proběhlo nejprve derby mezi naším Déčkem a Éčkem. Po výhrách nadějných juniorů Tomáše Klímy nad Jurčou, Jany Obšivačové nad Pernickým a Přemka Martišky nad Davidem Vanduchem zvítězilo Déčko 3,5:1,5. V tomto zápase se prostě naplnilo staré heslo MLÁDÍ VPŘED. Ovšem kdyby Michal Kamlar dotáhl nadějně rozehranou pozici proti Štěpánu Juříčkovi, sahalo Éčko po remíze.
   Ve stejný den nastoupilo Béčko k důležitému zápasu (každý zápas Béčka je pro nás důležitý, bez ztráty bodu vedeme tabulku a hrajeme tudíž o postup) s Vizovicemi. Po výhrách Jirky Břouška a Pepy Peterky uhrála rozhodující bod za stavu 3,5:3,5 po takřka pefektním výkonu (dle analýzy Fide Mistra Josefa Obšivače) Hanka Obšivačová.
   Po skončení zápasu mezi Déčkem Éčkem proběhl turnaj v rapid šachu. V hlavní roli samozřejmě Petr Růčka. Zajistil vánoční občerstvení pro hráče i diváky, turnaj organizoval, koučoval důležitou výhru Béčka a ještě stihl s mírnou pomocí Zbyňka Pýše v turnaji zvítězit (Petr 0,5 bodu, Zbyněk 6). Druhé místo obsadil po výborných výkonech se 6 body Martin Komínek, pouze v poslední partii potřeboval vánoční dárek od Jany Obšivačové. Třetí skončil Tomáš Klíma se ziskem 5,5 bodu. Čtvrté místo obsadil Josef Slížek, který ovšem po důležité remíze za Béčko už rapid turnaj pojal Vánočně.
   Výborné výkony ovšem podali a bodovali i všichni další účastníci, těší nás zejména hojná účast mládeže. Za mně to teda byla zdařilá šachová neděle.
Martin Komínek